Вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні

Щорічно в четверту суботу листопада вшановують пам’ять загиблих від Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів 1921-1923 і 1946-1947 років.
26 листопада 2022 року к.п.н., ст.викладачем кафедри початкової та дошкільної освіти Філімоновою Т.В. спільно зі студентами 1 курсу спеціальності 013 Початкова освіта педагогічного факультету проведено виховний захід до дня вшанування пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років.
Мета заходу — патріотичне виховання студентів, почуття національної гідності, гордості за свою Батьківщину та народ, ознайомлення з трагічним минулим нашого народу, формування їх бережного ставлення до історії своєї країни, розкриття її як білих, так і чорних сторінок, виховання здатності кожної людини до скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів співвітчизників.
Цього року виповнюється 90 років з цієї трагічної дати. Але біль від цього не вщухає, а пам’ять залишається живою. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Утім, серед найбільш трагічних сторінок історії українського народу особливо сумне місце займає Голодомор 1932-1933 років. За різними даними, у 1932-1933 роках від голоду загинуло від 4,5 до 10 мільйонів людей.
Цього року вшанування пам’яті жертв сталінського режиму відбуватиметься під час повномасштабної війни Росії проти України. Знову проти українців росіяни застосовують геноцидні практики. Адже Росія в цій війні переслідує ту саму мету, що й під час Голодоморів — знищити українську ідентичність і націю. Трагічні події сьогоднішнього дня наочно показують нам всім, що дуже важлива жива пам’ять всіх жертв.
Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання, пригадали сумні сторінки історії українського народу, поділилися спогадами очевидців.
«Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо».