22-23 листопада 2018 року в Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція «Василь Сухомлинський – від пізнання дитини до створення освітньо-виховної системи», присвячена 100-річчю з Дня народження видатного педагога нашої сучасності.

На пленарному засіданні (22 листопада) виступили провідні науковці, академіки Національної академії педагогічних наук України, доктор технічних наук, професор Валерій Дмитрович Будак, доктори педагогічних наук, професори Ольга Василівна Сухомлинська, Олександр Іванович Ляшенко,  Алла Михайлівна Богуш та доктор педагогічних наук, професор Надія Іванівна Луцан.

23 листопада було організовано роботу за напрямами, де вченими і практиками – вихователями закладів дошкільної освіти та вчителями початкової школи – було висвітлено питання розвитку і саморозвитку особистості як чинника діяльності освітнього закладу, систематизовано педагогічні погляди Василя Сухомлинського щодо культурно-інформаційного простору як складника педагогічної системи, професійного й особистісного розвитку педагога в умовах реформування Нової української школи.

Всього в роботі конференції взяло участь більше 100 науковців із закладів вищої освіти Миколаєва, Києва, Івано-Франківська, Одеси, Херсона, Кропивницького, Полтави, Дніпропетровської області, Умані, Глухова.

Учасники конференції ознайомилися з навчальною лабораторією методики початкової освіти (завідувач – професор Якименко С.І.), науково-дослідним центром розвитку (керівник – доцент Дрозд О.В.) та музеєм історії університету (завідувач – доцент Хаєцький О.Г.), провели оглядову екскурсію в картинній галереї університету, де були представлені цікаві роботи художника Ященка О.Г.

За результатами конференції було прийнято резолюцію.