На кафедрі педагогіки та інклюзивної освіти з метою розкриття творчого потенціалу і талантів студентів, виховання у них активної громадянської позиції, національної самосвідомості, патріотизму, підтримки національно-культурних традицій українського народу на високому рівні реалізується організаційно-виховна робота. Разом з тим здійснюється виховна робота зі студентською молоддю щодо дотримання норм педагогічної етики, формування почуття власної гідності. Оскільки дисципліни кафедри викладаються на усіх факультетах університету, то, відповідно, викладачі співпрацюють із студентами різних спеціальностей, залучаючи їх до різноманітних культурно-масових заходів.
Основними напрямками виховного процесу зі студентами спеціальностей 012 Дошкільна освіта, 013 Початкова освіта та інших спеціальностей МНУ імені В.О. Сухомлинського є:
- Національно-патріотичне виховання, яке передбачає розвиток історичної пам’яті, виховання патріотичних почуттів, усвідомлення любові до Батьківщини, громадянських обов’язків та відповідальність за долю Вітчизни:
- проведено читацьку конференцію «З Україною в серці (за творами В.О. Сухомлинського)», на якій з доповідями та презентаціями виступили здобувачі освіти (за прочитаними книгами Василя Сухомлинського). У доповідях студентами були виділені поради видатного педагога саме з патріотичного виховання);
- в рамках викладання дисципліни «Освітні технології у професійній діяльності» студенти університету провели виховні заходи національно-патріотичного спрямування: «Зима, яка нас змінила», «Історія української вишиванки», «Чи знаємо ми свою країну»;
- заходи до Дня українського козацтва (14 жовтня), вшанування пам’яті Т.Г. Шевченка (9 і 10 березня), до Дня української писемності та мови (9 листопада), Міжнародного Дня рідної мови (21 лютого);
- виховний захід «День вишиванки», круглий стіл для студентів «Ми в майбутньому..» (обговорення актуальних для молоді проблем); спільний захід з науковою бібліотекою для студентів спеціальності «Школа лихослів’я», «Чарівна квітка Петриківки»; виховні заходи для виховання громадянського почуття обов’язку та відповідальності за долю України;
- 21 листопада до «Дня Гідності і Свободи» проведено бесіду зі студентами; також відбулося відвідування міського мітингу та покладання квітів до меморіалу «Небесної сотні»;
- в рамках щорічних Всеукраїнських науково-практичних конференцій молодих учених «Наука. Студентство. Сучасність. Національно-патріотичне виховання дітей та молоді в умовах модернізаційних змін в Україні» проводяться традиційно круглі столи, тренінги, семінари, майстер-класи тощо, як-от: «Народ мій є, народ мій завжди буде!»
- Моральне виховання – розвиток високих моральних якостей і переконань, що виявляються в моральних нормах поведінки в усіх сферах життєдіяльності, забезпечують активну життєву позицію молодої людини. Підготовлено і проведено благодійні акції: «Засвіти Різдвяну зірку в душі кожного», «Святий Миколай мандрує світом» в реабілітаційному центрі «Надія», «СНІД – загроза людству».
Організовано роботу студентського клубу «Афіни» (організаційні збори «Відкриття клубу до Дня студента», засідання клубу «Тренінг комунікативності», «Психологічне здоров’я особистості в конфліктний і постконфліктний період: профілактика, відновлення, підтримка», «Допомога дітям у кризовому стані».
Проведено бесіди зі студентами 5-х, 4-х курсів до дня захисту прав людини. Щороку студенти беруть участь у заходах до Дня порозуміння з Віл-інфікованими «Червона стрічка». Організовано проведення конкурсу плакатів до «Всесвітнього Дня Толерантності» 16 листопада.
На факультеті педагогічної та соціальної освіти щороку 16 листопада проводиться тренінг «Будь толерантним!», у якому беруть участь студенти МНУ імені В.О. Сухомлинського. Також до Міжнародного дня толерантності проведено інтерактивні дебати: «Толерантність як професійна якість педагога».
Проведено диспути «Інклюзивна освіта: за і проти», круглий стіл: «Причини соціального сирітства в Україні», «Психологічне насильство – найвища міра моральної деградації».
Проведено етичну бесіду: «Свобода. Відповідальність. Обов’язок», лекцію з елементами тренінгу «Що таке стереотип і як його здолати».
Проводяться кураторські години спілкування: «Декларація прав людини», «Наша істинна національність – Людина!», «Духовні цінності українців».
Трудове виховання передбачає формування творчо активної, працелюбної особистості, яка володіє професійною майстерністю: залучення студентів до реалізації співпраці кафедри з освітніми закладами міста та області. Також відбувається залучення студентів до участі у конкурсах стінгазет до 8 Березня та до Дня народження Тараса Шевченка.
Основними напрямками організаційної роботи є:
- підготовка студентів до участі в олімпіадах, студентських наукових конференціях;
- організація роботи науково-практичного гуртка «Магніт»;
- участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференціях:
- організація заходів профорієнтаційного спрямування;
- участь у заходах університету.