Огранізаційно-виховна робота (ПІО)

На кафедрі педагогіки та дитячої психології на високому рівні реалізується організаційно-виховна робота з метою розкриття творчих потенціалів і талантів студентів,  виховання в них активної громадської позиції, національної свідомості, менталітету та патріотизму, підтримки національно-культурних традицій українського народу. Також проводиться організаційно-виховна робота зі студентською молоддю, метою якої є дотримання норм педагогічної етики, виховання у молодих громадян почуття власної гідності. Оскільки дисципліни кафедри викладаються на усіх факуль-тетах університету, то відповідно викладачі співпрацюють із студентами різних спеціальностей, залучаючи їх до різноманітних заходів.

Основними напрямками виховного процесу зі студентами спеціаль-ностей як «Дошкільна освіта», «Початкова освіта», так і інших факультетів є наступні:

  1. Національно-патріотичне виховання, яке передбачає розвиток історичної пам’яті, виховання патріотичних почуттів усвідомлення любові до Батьківщини, громадянського відчуття обов’язків та відповідальність за долю вітчизни:

— проведено читацьку конференцію «З Україною в серці (за творами В.О. Сухомлинського)», на якій з доповідями та презентаціями виступили студенти 148 групи факультету дошкільної та початкової освіти за прочитаними книгами Василя Сухомлинського. У доповідях студентами були виділені поради видатного педагога саме з патріотичного виховання);

— в рамках проведення дисципліни «Освітні технології у професійній діяльності» студенти 436, 446 та 456 груп факультету іноземної філології провели виховні заходи національно-патріотичного спрямування «Зима, яка нас змінила», «Історія української вишиванки», «Чи знаємо ми свою країну», на яких були присутні студенти 128 та 118 груп факультету дошкільної та початкової освіти;

— заходи до Дня українського козацтва (14 жовтня 2016 р.), пам’яті з дня народження Т.Г. Шевченка (9 березня 2017 р.), Дня української писемності та мови (9 листопада 2016 р.), Міжнародного Дня рідної мови (21 лютого 2017 р.); виховний захід «День вишиванки» для студентів І-IV курсів; круглий стіл для студентів II-III курсів «Ми в майбутньому..» (обговорення актуальних для молоді проблем); спільний захід з науковою бібліотекою для студентів спеціальності «Школа лихослів’я», «Чарівна квітка Петриківки»; виховні заходи для виховання громадянського відчуття обов’язків та відповідаль-ність за долю вітчизни;

— 21 листопада 2016 до «Дня Гідності і Свободи» проведено бесіду зі студентами 418, 458 та 438 груп; також відбулося відвідування міського мітингу та покладання квітів до пам’ятнику «Небесної сотні»;

— в рамках VII Всеукраїнської науково-практичної конференції молодих учених «Наука. Студентство. Сучасність. Національно-патріотичне виховання дітей та молоді в умовах модернізаційних змін в Україні» проведено круглий стіл: «Народ мій є, народ мій завжди буде…» (22 квітня 2016 р.).

  1. Моральне виховання – розвиток високих моральних якостей і переконань, що виявляються в моральних нормах поведінки в усіх сферах життєдіяльності забезпечують активну життєву позицію молодої людини. Підготовлено і проведено благодійні акції «Засвіти різдвяну зірку в душі кожного» (19 грудня 2016 р.), «Святий Миколай мандрує світом» в реабілітаційному центрі «Надія» (20 грудня 2016 р.), «СНІД – загроза людству» (16 грудня 2016 р). Організована робота студентського клубу «Афіни» (організаційні збори «Відкриття клубу до Дня студента», засіданя клубу «Тренінг комунікативності», «Психологічне здоров’я особистості в конфліктний і пост конфліктний період: профілактика, відновлення, підтримка», «Допомога дітям у кризовому стані». Проведені бесіди зі студентами 5-х, 4-х курсів до дня прав людини. Взята участь в акції зі студентами 1-4 курсів до Дня порозуміння з Віл-інфікованими «Червона стрічка». Організуване проведення конкурсу плакатів до «Всесвітнього Дня Толерантності» зі студентами 448, 518, 548 та 558 груп. На факультеті дошкільної та початкової освіти 16 листопада 2016 було проведено тренінг “Будь толерантним”, в якому прийняли участь студенти 458 та 358 груп до «Всесвітнього Дня Толерантності».

Проведено диспут «Інклюзивна освіта: за і проти»» (19 жовтня 2016 р.) круглий стіл: «Причини соціального сирітства в Україні» (14 грудня 2016 р.).

Реалізація проблемної теми «Формування толерантності в студентському середовищі» на 2016-17 н.р. здійснюється через впровадження програми «Я – толерантна особистість». Курс «Я – толерантна особистість» сприяє формуванню толерантності майбутніх педагогів, підвищує рівень їхньої психологічної та педагогічної культури, покращує стосунки з дітьми, педагогами закладів, психологами.

Проведено етичну бесіду: «Свобода. Відповідальність. Обов’язок» (6.10.16), Перегляд і обговорення документального фільму О. Асмолова «От Адама до атома. Проблема толерантности». Лекція з елементами тренінгу «Що таке стереотип і як його здолати» (3.11.16); до Міжнародного дня толерантності проведено інтерактивні дебати: «Толерантність як професійна якість педагога» (17.11.16).

Проводяться кураторські години спілкування: «Декларація прав людини», «Жорстоке поводження з дітьми – найвища міра моральної деградації людини», «Наша істинна національність – Людина!», «Духовні цінності українців».

У зв’язку з оголошенням 2017 року Роком Японії в Україні 2 грудня 2016 р. відбувся фестиваль Японської культури.

  1. Трудове виховання передбачає формування творчо активної, працелюбної особистості, яка володіє професійною майстерністю: залучення студентів до реалізації співпраці кафедри з освітніми закладами міста та області. Також відбувається залучення студентів до участі у конкурсах стінгазет до 8 Березня та до Дня народження українського поета Тараса Шевченка.

Основними напрямками організаційної роботи є наступні:

  • підготовка студентів до участі в олімпіадах, студентських наукових конференціях;
  • організація роботи науково-практичного гуртка «Магніт»;
  • участь у міжнародних, всеукраїнських, регіональних науково-практичних конференціях:
  • організація заходів профорієнтаційного спрямування;
  • участь у заходах університету.