Тест інтересів та схильностей

тест на профорієнтацію

КРИСНА ІНФОРМАЦІЯ ДЛЯ АБІТУРІЄНТА

 

Тест на визначення типу майбутньої професії

Методика визначення типу професії Є. Клімова

Всім нам щось подобається робити більше, а щось менше, щось ми взагалі відмовляємось робити. Хтось любить ремонтувати техніку, комусь більше подобається спілкуватися з людьми, одні в захваті від логіки алгоритмів, інші прагнуть зберегти для нащадків образи того, що їх оточує.

Будь-яка професія, залежно від того, з чим має справу працівник, може бути віднесена до одного з 5 типів (за Є.А. Клімовим): техніка, знакова система, людина, художній образ, природа. Нижчеподаний тест допоможе вибрати найбільш адекватний для Вас тип. Коментар до тесту підкаже, які професії він включає, а також які якості потрібні від людини, що бажає їх отримати.

Пропонуємо вам 20 пар тверджень. Уважно прочитавши обидва твердження, виберіть те, яке більше відповідає вашим бажанням. Вибір потрібно зробити в кожній парі тверджень.

 

1а. Доглядати за тваринами

 

1б Обслуговувати машини, авто, різні пристрої
2а. Допомагати хворим людям, лікувати їх

 

2б. Складати схеми, таблиці, програми
3а. Слідкувати за якістю книжкових илюстрацій, плакатів, художніх листівок, платівок, дисків 3б. Слідкувати за станом і розвитком рослин

 

4а. Обробляти матеріали (дерево, тканину, пластмасу і т.д.). 4б. Доводити товари до споживача (рекламувати, продавати).
5а. Обговорювати науково-популярні книги, статті. 5б. Обговорювати художні книги.
6а. Вирощувати молодняк тварин будь-якої породи. 6б. Тренувати ровесників (або молодших) у виконанні яких-небудь дій (трудових, навчальних, спортивних).
7а. Копіювати малюнки, зображення, налаштовувати музичні інструменти 7б. Керувати будь-яких вантажним, підйомним, транспортним засобом (підйомним краном, машиною і т.п.).
8а. Повідомляти, роз’яснювати людям потрібні для них відомості в довідковому бюро, під час екскурсії і т.д. 8б. Художньо оформляти виставки, вітрини, брати участь у підготовці концертів, п’єс і т.п.
9а. Ремонтувати вироби, речі (одяг, техніку), житло. 9б. Шукати і виправляти помилки в текстах, таблицях, малюнках.
10а. Лікувати тварин 10б. Виконувати розрахунки, обчислення
11а. Виводити нові сорти рослин. 11б. Конструювати нові види промислових виробів (машини, одяг, будинки і т.д.).
12а. Розбирати суперечки, сварки між людьми, переконувати, роз’яснювати, заохочувати, карати. 12б. Розбиратися в кресленнях, схемах, таблицях (перевіряти, уточнювати, упорядковувати).
13а. Спостерігати, вивчати роботу гуртків художньої самодіяльності. 13б. Спостерігати, вивчати життя мікробів.
14а. Обслуговувати, налагоджувати медичні прилади та апарати. 14б. Надавати людям медичну допомогу при пораненнях, ударах, опіках і т.п.
15а. Складати точні описи, звіти про спостережувані явища, події, вимірювані об’єкти і ін. 15б. Художньо описувати, зображати події ,за якими спостерігаю або уявляю.
16а. Робити лабораторні аналізи в лікарні. 16б. Приймати, оглядати хворих, розмовляти з ними, призначати лікування.
17а. Фарбувати або розписувати стіни приміщень, поверхню виробів. 17б. Здійснювати монтаж будівлі або зборку машин, приладів.
18а. Організовувати культпоходи людей в театри, музеї, на екскурсії, в туристичні подорожі тощо 18б. Грати на сцені, брати участь в концертах.
19а. Виготовляти по кресленнях деталі, вироби (машини, одяг), будувати будівлі. 19б. Займатися кресленням, копіювати карти, креслення.
20а. Вести боротьбу з хворобами рослин, з шкідниками лісу, саду. 20б. Працювати на машинах (друкарська машина, комп’ютер, телетайп, телефакс).

 

Тепер запишіть свої відповіді в таблицю

 

Групи професій
Людина — природа Людина — техніка Людина — Людина Людина — знакова система Людина— художній образ
10а 10б
11а 11б 12а 12б 13а
13б 14а 14б 15а 15б
16а 16б 17а
17б 18а 18б
19а 19б
20а 20б

Результати тестування:

Тепер підрахуйте, скільки варіантів ви відзначили в кожному стовпчику. Там, де виявилося найбільше відповідей – це ваша професійна сфера.

Коментар:

  1. Людина – природа – такий тип, характерний людям, що прагнуть поліпшити стан навколишнього середовища, тим, хто легко йде на контакт з природою і тваринами. Це садівники, ландшафтні дизайнери, працівники лісової і садової промисловості, ветеринари і екологи, дослідники флори і фауни, зоологи, ботаніки, а також геологи, картографи та метрологи.
  2. Людина – Людина – цей тип, як соціальний, схильний до спілкування, допомоги іншим, взаєморозуміння з аудиторією. Таким людям підходить робота, пов’язана з освітою, вихованням, навчанням, соціальна діяльність, медицина, правова допомога, журналістика, а також адміністративна робота.
  3. Людина – художній образ – називає таких людей творчими, схильними до художньої, письменницької, музичної та архітектурної діяльності, і т. п. Така особистість може займатися творенням мистецтва (дизайнер, художник, композитор, письменник і режисер). А так само виконувати і виготовляти (оформлювач, музикант, ювелір, актор і так далі) або ж працювати з витворами мистецтва (реставратор, маляр, шліфувальник, майстер розпису).
  4. Людина – знакова система – цей тип людей математичного складу розуму. Їм підійдуть такі професії, як програміст, бухгалтер, бібліотекар, економіст, нотаріус, редактор, організатор діловодства, інспектор, історик, математик і тому подібне.
  5. Людина – техніка – визначає цей тип, як людей схильних до технічних видів професій, позначає здатність до виготовлення деталей, техніки, механізмів, відновлення і ремонт, винаходи і нововведення, випробувальні та діагностувальні роботи.