У межах роботи Центру профорієнтаційної роботи кафедри початкової та дошкільної освіти відбувся захід для абітурієнтів «Україна в серці Європи. Ми — європейці». Спікер заходу: к.пед.н., доцент Тимченко А.А. Модератори: студенти 3 курсу спеціальності 013 Початкова освіта

19 квітня 2023 року в ході засідання профорієнтаційного  центру кафедри початкової та дошкільної освіти Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського проведено захід патріотичного спрямування для абітурієнтів «Україна в серці Європи. Ми — європейці»…

Цей вислів знає кожен, та не кожен замислюється, що він означає. Що мається на увазі: чи то географічне розташування нашої держави, чи то популярність її серед європейських народів, чи то національний характер пересічного українця? Насамперед наша Вітчизна є європейською країною не тому, що її територія — центр Європи, а тому що українці здавна сповідують ті принципи свободи й незалежності, які притаманні багатьом народам інших держав. Варто згадати лише окремі події історії, щоб переконатися в цьому: утворення й розквіт Запорізької Січі з її вільнолюбними традиціями, народний бунт проти кріпацького устрою, репресій радянських часів, боротьба проти численних утисків мови та культури… Усього й не перелічити. Та найбільш яскравим фактом, який підтверджує думку про схильність українців до незалежного існування, є подія 1991 року, коли наш народ заявив про своє прагнення самому вирішувати долю Батьківщини, будувати сильну соборну країну, мати єдину державну мову — українську. Так, ми зробили свій вибір, який чітко показав: як й інші народи Європи, ми хочемо власної свободи, а не одвічного рабства. Тому сміливо можна стверджувати, що ми європейці не завдяки географічному розташуванню, а завдяки національному самоусвідомленню, прогресивності, патріотизму. Сучасні суспільно-політичні процеси української держави також указують на її європейську спрямованість. Недарма відчутна орієнтованість нашої економіки, освіти, медицини на кращі досягнення інших держав. А утвердження свободи слова, вільний розвиток демократії в Україні доводять: ми — європейці. Та не треба думати, що ми забули шевченківське «…свого не цурайтесь». Українці, будучи європейською нацією, завжди пам’ятатимуть про свої національні ідеали.

На заході були присутні викладачі кафедри, студенти спеціальностей Початкова освіта та Дошкільна освіта та учні шкіл Миколаївської області. По завершенню заходу абітурієнти мали можливість задати всі нагальні питання щодо вступу та залишити свої координати для майбутньої тісної співпраці.