«Сама собі обрала ім’я. Сама собі оборала й долю»

На факультеті дошкільної та початкової освіти Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського 10 жовтня 2019 року з нагоди 170 річниці від Дня народження Олени Пчілки було проведено мистецьку зустріч в архіві-музеї «Сама собі обрала ім’я. Сама собі оборала й долю». Музей-архів створили студенти, відтворивши робоче місце Олени Пчілки, вивчивши матеріали, які зберігаються у Науковій бібліотеці Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського та Миколаївській науковій бібліотеці. На музейному заході була представлена  книжкова виставка, яку підготували співробітники Наукової бібліотеки Миколаївського національного університету імені В.О. Сухомлинського.  Матеріали виставки розповідають про життєвий і творчий шлях Олени Пчілки та були використанні студентами під час підготовки до виховного заходу.

Завідувач кафедри дошкільної освіти – доктор педагогічних наук, професор Трифонова О.С. та викладачі кафедри дошкільної освіти  разом зі студентами 318 групи зробили екскурс у історію, повідомили невідомі сторінки із життя Олени Пчілки. Окрасою заходу стало виконання невідомих віршів  письменниці, інсценізація спогадів, фрагментів листів та виконання українських пісень, які любили слухати у родині Косачів. Студенти мали змогу показати свої знання творчості видатної письменниці, виконуючи завдання: «Відгадай авторську загадку Олени Пчілки», «Продекламуй вірш» та інші. Олена Пчілка постала перед студентами не тільки як мама відомої Лесі Українки, а як науковець, видавець, просвітянка, перекладач, публіцист, літературний критик, член-кореспондент Всеукраїнської академії наук, громадська діячка, чий непохитний патріотизм ставлять її в перші рядки провідників серед жінок і загалом українського національного відродження.