Всеукраїнська інтернет-конференція з проблем вищої освіти і науки «ІННОВАЦІЙНО-ТЕХНОЛОГІЧНА ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ У ЗАКЛАДІ ВИЩОЇ ОСВІТИ»

2 грудня 2021 р. у Миколаївському національному університеті імені В.О.Сухомлинського на факультеті педагогічної та соціальної освіти кафедрою початкової освіти проведено Всеукраїнську інтернет-конференцію з проблем вищої освіти і науки «Інноваційно-технологічна підготовка майбутніх учителів початкової школи у закладі вищої освіти».

Співорганізаторами конференції виступили Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Херсонський державний університет, Криворізький державний педагогічний університет, Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, Житомирський державний університет імені Івана Франка, Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського, Миколаївська обласна громадська організація «Євроосвіта – ХХІ століття».

До участі у конференції було надіслано 178 заявки від науковців, методистів, учителів, із різних областей України.

У зв’язку із загостренням епідеміологічної ситуації в Україні, пов’язаної з поширенням коронавірусу COVID-19 та дотриманням карантинних вимог, конференція проходила у змішаному форматі засобами додатку Zoom та у Науково-дослідному центрі розвитку ідей Василя Сухомлинського (ауд. 01.424).

З вітальним словом до учасників конференції звернулася Якименко Світлана Іванівна, завідувач кафедри початкової освіти, доктор філософії в галузі освіти, професор.

На пленарному засіданні перед учасники конференції виступили:

Біда Олена Анатоліївна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та психології Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ; Демченко Олена Петрівна, кандидат педагогічних наук, доцент, декан факультету дошкільної і початкової освіти імені Валентини Волошиної Вінницького державного педагогічного університету імені Михайла Коцюбинського; Пріма Дмитро Анатолійович, доктор педагогічних наук, доцент кафедри теорії і методики початкової освіти Волинського національного університету імені Лесі Українки; Колесник Наталія Євгенівна, кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри образотворчого мистецтва та дизайну Житомирського державного університету імені Івана Франка; Клепас Юлія Єгорівна, вчитель початкових класів Куцурубського ЗСО І-ІІІ ступенів імені Тараса Григоровича Шевченка Миколаївської області; Кучеренко Тетяна Анатоліївна, вчитель початкових класів Миколаївського ЗСО І-ІІІ ступенів № 50 ім. Г. Л. Дівіної; Божок Наталія Віталіїна, здобувач третього (освітньо-наукового) рівня вищої освіти спеціальності 011 Освітні, педагогічні науки факультету педагогічної та соціальної освіти Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського.

По завершенню пленарного засідання відбувалася робота секцій за наступними напрямами:

1. Професійна підготовка майбутніх учителів початкової школи: сучасні виклики
  2. Психологічні аспекти підготовки майбутніх фахівців
  3. Розвиток особистості молодшого школяра на етапі створення стандартів нового покоління
  4. Неперервність і наступність у навчанні як передумова забезпечення якості освіти

Учасники конференції взяли участь в обговоренні актуальних проблем підготовки майбутніх фахівців початкової освіти. У своїх виступах доповідачі порушили широке коло проблем психолого-педагогічної підготовки майбутніх фахівців початкової освіти, інноваційно-технологічні підходи, взаємозв’язок, наступність, перспективність в освітньому процесі ЗДО і початкової школи.