Методичний семінар «Коло ідей»

Діяльність педагога – це щоденна творчість, яка вимагає постійно підвищувати свою професійну компетентність. Саме тому, в переліку завдань методичної роботи кафедри  важливе місце посідає обговорення тенденцій, інновацій, які відбуваються в освіті.

28 листопада 2022 кафедрою початкової та дошкільної освіти педагогічного факультету було організовано та проведено методичний семінар «Коло ідей», на якому практики та теоретики обговорили проблему впровадження в освітній процес закладів освіти інноваційних технологій, поділилися досвідом їх використання. В семінарі взяли участь: проректор із науково-педагогічної роботи, доктор філософії в галузі соціальних та поведінкових наук, доцент Михальченко Н.В., декан педагогічного факультету, к. пед.. н., доцент Олексюк О.М.,  д.пед.н., професор, завідувач кафедри початкової та дошкільної освіти Якименко С.І., викладачі кафедри, студенти, вихователі ЗДО та вчителі ЗЗСО.

Під час семінару виступили:   декан педагогічного факультету,  кандидат педагогічних наук, доцент Олексюк Олеся Миколаївна, яка привітала учасників зустрічі, зазначила важливість обговорення інновацій для  підвищення якості освіти та підготовки конкурентоспроможного фахівця закладів освіти; завідувач кафедри початкової та дошкільної освіти,  доктор педагогічних наук, професор Якименко С. І., яка зазначила важливість зустрічі теоретиків та практиків, адже саме спільно можна віднайти ефективні шляхи розвитку освіти, правильне рішення важливих проблем та побажала успіхів у роботі

Сьогодні неможливо уявити освітній процес без інформаційно-комунікативних технологій. Учасникам семінару було представлено досвід використання веб-технологій вчителем Миколаївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів № 24 Попеско Анною Петрівною, а вчитель Миколаївського закладу загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів  №65 Мовчан Ольга Віталіївна  розповіла про розвиток пізнавальної активності здобувачів освіти відповідно до вимог НУШ.

Неможливо уявити сучасний ЗДО без інновацій. Своїми наробками поділилася Бабич Катерина Станіславівна  вихователь закладу дошкільної освіти № 79.

Доктор педагогічних наук, професорка кафедри початкової та дошкільної освіти Трифонова О.С. провела майстер-клас використання технології «Фішбоун», яку використовує під час викладання дисципліни «Технології викладання фахових дисциплін». До презентації долучилися студенти-магістранти спеціальності 012 Дошкільна освіта, які продемонстрували використання набутих під час практичних занять у роботі з дітьми дошкільного віку. Так, Лідія Миколаївна Антоненко  представила власні наробки використання технології «Фішбоун» у формування етичних суджень дітей старшого дошкільного віку, а Голубєва Наталя Михайлівна використання «Буриме» у роботі з дітьми дошкільного віку. Технологію «Фішбоун» викликала зацікавленість у учасників семінару, якими були запропоновані нові ідеє використання цієї технології.

Сервіси JAMBOARD,  PADLET-дошка надали можливість організувати взаємодію учасників методичного семінару, а інтерактивна вправа «Відкрити мікрофон» висловити думки щодо преваги використання інноваційних технологій.