Центр профорієнтаційної та виховної роботи кафедри початкової та дошкільної освіти «Євроосвіта 21 століття»

Наш центр активно розпочав свою діяльність і вже 23 лютого на базі Центру профорієнтаційної та виховної роботи «Євроосвіта 21 століття» кафедри початкової та дошкільної освіти за ініціативи завідувача кафедри (проф. Якименко С.І.) та директора бібліотеки Тельпиш О.А. було проведено майстер-клас для студентів, майбутніх абітурієнтів та співробітників університету «Лялька-оберіг душі» в форматі змішаної конференції в якій можна було взяти участь як в аудиторії МНУ ім.В.О.Сухомлинського так і на платформі ZOOM.

Майстер-клас із виготовлення ляльки-мотанки провела майстриня Грубій Людмила Іванівна. Людмила Іванівна довгий час працювала у Науковій бібліотеці Миколаївського національного університету. Під час майстер-класу майстриня не тільки познайомила учасників з алгоритмом виготовлення ляльки, а і з традиціями та історією її створення. Народна лялька-мотанка, без перебільшення, є унікальним явищем традиційної культури українців. В родині лялька була й іграшкою, й родинним оберегом: захисницею від усіляких хвороб, символом щасливого подружнього життя, берегинею домашнього вогнища… В українській хаті можна було побачити й ляльку-немовля, що виконувала роль оберега для маленької дитини, й бабу-берегиню, котра захищала увесь рід, й наречену, головним призначенням якої було привести до хати доброго чоловіка для молодої дівчини. Зроблені з любов’ю ляльки-мотанки надихнули на нові творчі подвиги, додали польоту фантазії. Людмила Іванівна — волонтер. Вона виготовляє обереги, які захищають наших воїнів. Учасники висловили побажання знову зустрітися з метою виготовлення брєлков та оберегів. Тому ми обов’язково організуємо майстер-клас за цією темою для всіх охочих. Висловлюємо щиру подяку  Тельпиш Олені Анатоліївні, Грубій Людмилі Іванівні, Кісіленко Олені Миколаівні, Трощенковій Маргариті Юріївні та усім співробітникам бібліотеки за тісну співпрацю!

Такі цікава заходи центр проводить майже що тижня. Слідкуйте за анонсами.

Відроджуймо своє! Пишаємось Україною.