Виховний захід до Дня пам’яті жертв голодоморів (куратор к.п.н., доцент Шапочка К.А.)

Український інститут національної пам’яті (УІНП) закликав 25 листопада вшанувати пам’ять українців, які загинули під час Голодомору 1932-1933 років.

Отже, 25 листопада 2023 року студенти 218 групи спеціальності 012 Дошкільна освіта (куратор к.п.н., доцент Шапочка К.А.) приєднались до загальнонаціональної хвилини мовчання та акції «Запали свічку».

Щороку в Україні відзначаються День пам’яті жертв голодоморів у четверту суботу листопада — цьогоріч це 25 листопада. Офіційно назва пам’ятного дня стосується і масових голодів 1921–1923 років та 1946–1947 років, однак історики та громадські діячі вважають доцільно перейменувати на День пам’яті жертв Голодомору. Оскільки в Україні на юридичному рівні назву «Голодомор» має лише геноцид 1932–1933 років.

90 років тому кати українського народу намагалися знищити нас як націю. Для цього вони застосували найстрашніше — хотіли заморити українців голодом, зломити дух національного спротиву, вбити неповторну, самобутню культуру. Від голоду померли мільйони людей, що жили на території тодішньої Української срр Трагічні події та злочини сьогодення доводять: жива пам’ять надзвичайно важлива; ті, хто чинить злочини проти людства, мають бути засуджені світовою спільнотою, а жертви – вшановані.

Пам’ятаємо. Єднаємося. Переможемо!