Науковий семінар «Теоретичні та практичні дослідження молодих вчених» (спільно зі здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальностей 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта)

29 листопада 2023 року відбулося засідання наукового семінару «Теоретичні та практичні дослідження молодих вчених» (спільно зі здобувачами другого (магістерського) рівня вищої освіти спеціальностей 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта) (модераторка заходу – к. пед. н., ст.викл. Т.Філімонова).

У роботі заходу взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри початкової та дошкільної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, здобувачі другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта та 013 Початкова освіта.

З вітальним словом виступила  докторка педагогічних наук, професорка, завідувачка кафедри початкової та дошкільної освіти С. Якименко.

Було висвітлено доповіді учасників із таких проблем, зокрема, як:

1. ТЕОРЕТИЧНІ ЗАСАДИ ТЕХНОЛОГІЇ РОЗВИТКУ критичного мислення В ОСВІТНЬОМУ ПРОЦЕСІ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ (Діана Поточенко);
  2. СУТНІСТЬ ПОНЯТТЯ «ПРОЄКТНА КОМПЕТЕНТНІСТЬ» ЯК ВАЖЛИВА СКЛАДОВА ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ (Тетяна Пащенко);
  3. ФОЛЬКЛОР ЯК ЗАСІБ РОЗВИТКУ РІДНОГО МОВЛЕННЯ ТА КОМУНІКАТИВНИХ УМІНЬ І НАВИЧОК У ДІТЕЙ ДОШКІЛЬНОГО ВІКУ (Вікторія Голік)
  4. МЕТОДИКА ФОРМУВАННЯ ГУМАННО-ОСОБИСТІСНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНІХ ВИХОВАТЕЛІВ ЗДО (Анастасія Кушнір);
  5. РОЛЬ СІМЕЙНОГО ВИХОВАННЯ У РОЗВИТКУ ОСОБИСТОСТІ МОЛОДШОГО ШКОЛЯРА (Наталія Мурза);
  6. НУШ ЯК ПЛАТФОРМА ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНИХ ЯКОСТЕЙ У МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ (Аліна Койба);
  7. РОЛЬ ІГРОВОЇ ТА НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ В РОЗВИТКУ ТВОРЧИХ ЗДІБНОСТЕЙ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ (Лідія Гарей);
  8. ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНЬОГО ВЧИТЕЛЯ ПОЧАТКОВОЇ ШКОЛИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ САМОСТІЙНОЇ РОБОТИ УЧНІВ (Анастасія Матвієнко);
  9. ДІАЛОГІЧНЕ МОВЛЕННЯ ЯК СКЛАДОВА КОМУНІКАТИВНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ ЗДОБУВАЧІВ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ (Юлія Яковлєва);
  10. ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ ДЕОНТОЛОГІЧНОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВОЇ ОСВІТИ (Дар`я Дмитренко);
  11. ПОНЯТТЯ ІНТЕРНЕТ ТЕХНОЛОГІЙ У СУЧАСНОМУ НАУКОВОМУ ДИСКУРСІ (Анастасія Ханенко);
  12. ФОРМУВАННЯ ГОТОВНОСТІ МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ЗАСТОСУВАННЯ ІНТЕРАКТИВНИХ ПЕДАГОГІЧНИХ ТЕХНОЛОГІЙ: ТЕОРЕТИЧНИЙ АСПЕКТ (Вікторія Наконечна);
  13. СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ГІДНОСТІ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ У ЗАКЛАДАХ ВИЩОЇ ОСВІТИ (Тетяна Неведомова);
  14. ГУМАНІСТИЧНА СПРЯМОВАНІСТЬ ДІЯЛЬНОСТІ ВЧИТЕЛЯ ЯК ВАЖЛИВИЙ ФАКТОР ФОРМУВАННЯ ЖИТТЄВОЇ КОМПЕТЕНТНОСТІ МОЛОДШИХ ШКОЛЯРІВ (Яна Антощенко).

Учасники семінару долучилися до дискусії, під час якої було обговорено актуальні теми досліджень здобувачів другого (магістерського) рівнів вищої, висвітлено цікаві ідеї, власні практичні напрацювання тощо.