Майстер-клас «Лялька мотанка – як засіб ознайомлення дітей із звичаєвістю українського народу»

Випускницею Михайлюк Т. вихователем НМК «Семиквіточка» міста Миколаєва, напередодні Дня України було організовано та проведено майстер — клас із виготовлення ляльки-мотанки. Народна лялька-мотанка, без перебільшення, є унікальним явищем традиційної культури українців. Вона своєрідно-оригінальна за способом виготовлення, складно-проста за декоративною палітрою. Михайлюк Т. дала майстер-клас для студентів І-4 курсів з виготовлення сакрального оберегу – української ляльки-мотанки. Серед розмаїття сучасних ляльок народні ляльки з тканини (перш за все ляльки-мотанки) є особливим видом. Особливим насамперед тому, що зробити її дуже просто, кожен може змотати собі лялечку, використовуючи при цьому свої вмілі руки, тканину та нитки…. Наші студенти із захопленням взялися до нової справи. Учасники дізналися, що лялька-мотанка була й іграшкою, й родинним оберегом: захисницею від усіляких хвороб, символом щасливого подружнього життя, берегинею домашнього вогнища… В українській хаті можна було побачити  й ляльку-немовля, що виконувала роль оберегу для маленької дитини, й бабу-берегиню, котра захищала увесь рід, й наречену, головним призначенням якої було привести до хати доброго чоловіка для молодої дівчини.  Зроблені з любов’ю ляльки-мотанки порадували їх своєю простою естетикою, надихнули на нові творчі подвиги, додали польоту фантазії та, сподіваємось, пробудили зацікавлення і прагнення до нашого, рідного, народного мистецтва, стали маленькими цеглинками, з яких формується свідомість справжнього патріота України. Відроджуймо своє! А ще студенти висловити побажання знову зустрітися з Тетяною, щоб дізнатися від неї про особливості створення весільного рушника. Тому ми обов’язково організуємо майстер-клас за цією темою для всіх бажаючих.