Справжня мудрість вихователя – в умінні дати дитині щастя

Василь Сухомлинський

23 вересня у Миколаївському національному університеті імені В. О. Сухомлинського відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція у форматі ZOOM: «В. О. Сухомлинський і освіта ХХІ століття: соціальні, педагогічні та психологічні виміри».

Конференція була організована та проведена кафедрою педагогіки, психології та інклюзивної освіти факультету педагогічної та соціальної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Співорганізаторами конференції виступили:

На конференцію було надіслано 133 доповіді із різних регіонів України від представників 12 закладів освіти.

Пленарне засідання конференції відбулося у Науково-дослідному центрі розвитку ідей Василя Сухомлинського (ауд. 01.424). На зв’язок платформи ZOOM вийшло всього 100 освітян, науковців і молодих учених України.

Із вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор МНУ імені В. О. Сухомлинського, дійсний член (академік) Національної академії педагогічних наук України, доктор технічних наук, професор Валерій Дмитрович Будак. Привітала освітян донька видатного педагога – Ольга Василівна Сухомлинська, дійсний член (академік) Національної академії педагогічних наук України, доктор педагогічних наук, професор, головний науковий співробітник відділу історії освіти Державної науково-педагогічної бібліотеки України імені В. О. Сухомлинського. Також із вітальним словом до учасників заходу звернулася Алла Борисівна Веліховська, директор Департаменту освіти і науки Миколаївської обласної державної адміністрації. Привітала доповідачів конференції й директор Центру професійного розвитку педагогічних працівників Миколаївської міської ради – Ольга Володимирівна Тарасова.

Від імені організаційного комітету конференції до освітян України з вітальним словом звернулася Тетяна Михайлівна Степанова, декан факультету педагогічної та соціальної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор.

На зв’язок вийшла директор Навчально-виховного комплексу «Павлиська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів – Ліцей імені В. О. Сухомлинського» – Валентина Федорівна Деркач, яка привітала освітян України з відкриттям конференції та виступила з доповіддю.

З доповідями виступили: Кочубей Тетяна Дмитрівна, доктор педагогічних наук, професор, професор кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, Бондаренко Геннадій Леонідович, завідувач кафедри початкової освіти Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка, кандидат педагогічних наук, доцент, Ковшар Олена Вікторівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри дошкільної освіти Криворізького державного педагогічного університету, Авторський колектив комунального закладу дошкільної освіти № 21 «Казка» Покровської міської ради Дніпропетровської області.

Пленарне засідання вдалося провести логічним, живим, емоційно насиченим і продуктивним.

По завершенню пленарного засідання відбувалася робота секцій і творчих майданчиків, синхронно за різними напрямами:

1. Ідеї В. О. Сухомлинського в контексті гуманістичної парадигми сучасної освіти.
  2. Організаційні засади функціонування психологічно безпечного середовища закладу освіти.
  3. Проблеми «важких дітей» у досвіді В. О. Сухомлинського та в реаліях сьогодення.
  4. Реалізація педагогічних ідей В. Сухомлинського у практиці сучасної дошкільної освіти.
  5. Використання спадщини Василя Сухомлинського в практиці реалізації Нової української школи.

Конференція продемонструвала значну увагу науково-педагогічних працівників до обговорення теоретичних поглядів і практичного досвіду В. О. Сухомлинського з проблем виховання особистості, які найбільш повно відповідають вимогам сучасності, сприяють поглибленню гуманістичної спрямованості освітнього процесу в ході реалізації концепції Нова українська школа.