Круглий стіл-дискусія «Штучний інтелект: ризик чи можливості використання» (О. Трифонова)

20.05.24 р. відбувся круглий стіл-дискусія «Штучний інтелект: ризик чи можливості використання» (модераторка заходу – д. пед. н., проф. О. Трифонова). У заході взяли участь науково-педагогічні працівники кафедри початкової та дошкільної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти спеціальності 012 Дошкільна освіта. З вітальним словом виступила  проф. О. Трифонова, яка закцентувала увагу на етичних аспектах використання штучного інтелекту у професійній діяльності. Під час заходу було звернено увагу на Концепцію розвитку штучного інтелекту в Україні до 2030 р. Обговорювалися питання щодо готовності педагогів до використання ШІ в підготовці до занять (Н. Неділько), потенційних ризиків застосування ШІ в освітньому процесі (Є. Парнак). А. Коваль та А. Шпильова презентували можливості використання генеративного ШІ в доборі зразків дидактичних картин для дітей дошкільного віку. К. пед. н. С. Тесленко наголосила на  перспективах використання нейромережі в роботі вихователя. Особливу увагу було звернено на дотримання принципів академічної доброчесності у використанні штучного інтелекту.