Всеукраїнська конференція з проблем вищої освіти і науки «Сучасні тенденції підготовки майбутніх фахівців початкової освіти»

29 жовтня 2020 року на базі кафедри початкової освіти проведено Всеукраїнську конференцію з проблем вищої освіти і науки «Сучасні тенденції підготовки майбутніх фахівців початкової освіти».

Співорганізаторами виступили Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія, Херсонський державний університет, Криворізький державний педагогічний університет, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, Житомирський державний університет імені Івана Франка, ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К. Д. Ушинського», Миколаївська обласна громадська організація «Євроосвіта – ХХІ століття».

У конференції взяло участь понад 100 науковців, методистів, учителів, із різних областей України.

На конференції були присутні: доктори наук  — 14, кандидати наук — 33, викладачі – 10, здобувачі другого (магістерського) рівня вищої освіти — 22.

У зв’язку із загостренням епідеміологічної ситуації в Україні, пов’язаної з поширенням коронавірусу COVID-19 та дотриманням карантинних вимог, конференція проходитиме у дистанційній формі засобами додатку Zoom.

З вітальним словом до учасників конференції звернулася Кузнецова Олена Анатоліївна,  проректор з науково-педагогічної роботи Миколаївського національного університет імені В. О. Сухомлинського, кандидат педагогічних наук, доцент та Степанова Тетяна Михайлівна, декан факультету педагогічної та соціальної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського, доктор педагогічних наук, професор.

На пленарному засіданні учасники конференції мали змогу почути доповіді:

Кузнецової Олени Анатоліївни,  проректора з науково-педагогічної роботи Миколаївського національного університет імені В. О. Сухомлинського, кандидата педагогічних наук, доцента;

Шквир Оксани Леонідівни, доктора педагогічних наук, доцента, професора кафедри педагогіки Хмельницької гуманітарно-педагогічної академії;

Скворцової Світлани Олексіївни, доктора педагогічних наук, професора, члена-кореспондента НАПН України, завідувача кафедри математики і методики її навчання ДЗ «Південноукраїнський національний педагогічний університет імені К.Д.Ушинського»;

Пермінової Людмили Аркадіївни, кандидата педагогічних наук, професора, в.о. завідувачки кафедри педагогіки, психології й освітнього менеджменту імені проф. Є. Петухова Херсонського державного університету;

Дячук Валентина Іванівна, співкерівника Миколаївської обласної громадської організації «Євроосвіта – ХХІ століття», директора ЗОШ І-ІІІ ступенів №50 імені Г. Л. Дівіної, м. Миколаїв, кандидат педагогічних наук;

Клепас Юлії Єгорівни, вчителя початкових класів Куцурубського ЗЗСО І-ІІІ ступенів імені Тараса Григоровича Шевченка, Миколаївської області; здобувача другого (магістерського) рівня вищої освіти групи 748 спеціальності 013 Початкова освіта факультету педагогічної та соціальної освіти Миколаївського національного університету імені В.О.Сухомлинського.

В рамках конференції працювали три секції:

Секція 1. Психолого-педагогічні аспекти підготовки майбутніх фахівців початкової освіти.

Керівник секції: Рогальська-Яблонська Інна Петрівна, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної педагогіки та соціальної роботи Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Співкерівник секції: Паршук Світлана Миколаївна, кандидат педагогічних наук,   доцент кафедри початкової освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Секретар секції: Дрозд Олена Володимирівна, кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри педагогіки та інклюзивної освіти, Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Секція 2. Інноваційно-технологічна підготовка майбутніх учителів початкової школи у закладі вищої освіти.

Керівник секції: Якименко Світлана Іванівна, кандидат педагогічних наук, професор, завідувач кафедри початкової освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Співкерівник секції: Авраменко Квітослава Богданівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Секретар секції: Філімонова Тетяна Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри початкової освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Секція 3. Впровадження сучасних технологій в процесі навчання майбутніх фахівців дошкільної освіти.

Керівник секції: Рогальська Надія Василівна – кандидат педагогічних наук,   професор, завідувач кафедри дошкільної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Співкерівник секції: Лісовська Тетяна Адамівна – кандидат педагогічних наук, доцент, доцент кафедри дошкільної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Секретар секції: Тесленко Світлана Олегівна – викладач кафедри дошкільної освіти Миколаївського національного університету імені В. О. Сухомлинського.

Учасники конференції взяли участь в обговоренні актуальних проблем підготовки майбутніх фахівців початкової освіти. У своїх виступах доповідачі порушили широке коло проблем психолого-педагогічної підготовки майбутніх фахівців початкової освіти, інноваційно-технологічні підходи, взаємозв’язок, наступність, перспективність в освітньому процесі ЗДО і початкової школи.