Майстер-клас «Барви Петриківського розпису»

15червня 2020 року  в рамках постійно діючих зустрічей випускників спеціальності Дошкільна освіта, випускницею Тимошенко А.. а нині вихователем ДНЗ  23 міста Миколаєва  в відбувся майстер-клас із петриківського розпису. Це українське декоративно-орнаментальне народне малярство, яке сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка. До наших днів збереглися побутові речі з візерунками в стилі петриківського розпису з XVII століття.Визначальними рисами розпису, що відрізняють його від інших подібних видів малярства, є техніка виконання, візерунки, їх кольори та біле тло (чи природний колір дерева). На чорному ж фоні петриківку почали виконувати в радянський часНа майстер-клас завітали студенти, викладачі спеціальності 012 Дошкільна освіта. Майстриня Анастасія  продемонструвала техніку малювання «від себе». Виконуючи петриківський розпис, пензлик тримають трьома пальцями перпендикулярно до поверхні, що розписується. Це забезпечує вільний мазок від себе, від тонкої лінії до товстого кінця, тобто починаючи з кінчика пензлика і закінчуючи натиском на його основі.Засвоївши ази петриківки, кожен присутній зміг намалювати свій перший розпис та забрати його собі на пам’ять. Поруч із студентами із задоволенням працювали над виконанням розписів також викладачі укафедри дошкільної освіти МНУ імені В.О, Сухомлинського. Задоволення від спілкування зі своїми колегами, нові уміння втілилися у чудові, хай ще й не завжди досконалі малюнки у стилістиці знаменитої Петриківки.Співпраця між закладами продовжиться і надалі – через, обмін методичними матеріалами, участь у конференціях та виставках нашого ЗВО.